RN731JTTD8451A10
Mfr.Part #
RN731JTTD8451A10
Description
RES 8.45K OHM 0.05% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
8.45kOhm
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
Working Voltage :
75V