RN731JTTD8450F50
Mfr.Part #
RN731JTTD8450F50
Description
RES 845 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
2
Case Code (Imperial) :
Resistance :
845Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
Datasheets
RN731JTTD8450F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8450F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C