RN731JTTD8450F25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD8450F25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 845 OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
845Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD8450F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8450F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C