RN731JTTD8450F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8450F100
Description
RES 845 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
845Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD8450F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8450F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C