RN731JTTD8450D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8450D25
Description
RES 845 OHM 0.5% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
yes
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
845Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD8450D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8450D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C