RN731JTTD8450C50
Mfr.Part #
RN731JTTD8450C50
Description
RES 845 OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
845Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD8450C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8450C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C