RN731JTTD8450B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8450B50
Description
RES 845 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
2
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
845Ohm
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
yes
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD8450B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8450B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C