RN731JTTD8450B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8450B25
Description
RES 845 OHM 0.1% 1/16W 0603
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Military Standard :
Not
Weight :
2.012816mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Depth :
800μm
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
yes
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
845Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD8450B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8450B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C