RN731JTTD8450B10
Mfr.Part #
RN731JTTD8450B10
Description
RES 845 OHM 0.1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Resistance :
845Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Series :
RN73
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD8450B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8450B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C