RN731JTTD8450B05
Mfr.Part #
RN731JTTD8450B05
Description
RES 845 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
845Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD8450B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8450B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C