RN731JTTD83R5F25
Mfr.Part #
RN731JTTD83R5F25
Description
RES 83.5 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Series :
RN73
yes
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
83.5Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD83R5F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD83R5F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 83.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C