RN731JTTD83R5F100
Mfr.Part #
RN731JTTD83R5F100
Description
RES 83.5 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RN73
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
83.5Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD83R5F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD83R5F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 83.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C