RN731JTTD83R5B25
Mfr.Part #
RN731JTTD83R5B25
Description
RES 83.5 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
83.5Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD83R5B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD83R5B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 83.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C