RN731JTTD8352F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8352F100
Description
RES 83.5K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
83.5kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD8352F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8352F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 83.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C