RN731JTTD8352D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8352D100
Description
RES 83.5K OHM 0.5% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
WRAPAROUND
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Resistance :
83.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD8352D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8352D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 83.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C