RN731JTTD8352C50
Mfr.Part #
RN731JTTD8352C50
Description
RES 83.5K OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
EAR99
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
83.5kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD8352C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8352C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 83.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C