RN731JTTD8352B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8352B50
Description
RES 83.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
83.5kOhm
Tolerance :
±0.1%
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD8352B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8352B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 83.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C