RN731JTTD8352B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8352B25
Description
RES 83.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
83.5kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD8352B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8352B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 83.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C