RN731JTTD8351F50
Mfr.Part #
RN731JTTD8351F50
Description
RES 8.35K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
8.35kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD8351F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8351F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.35kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C