RN731JTTD8351F100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD8351F100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 8.35K OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
8.35kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Series :
RN73
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm