RN731JTTD8351D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8351D25
Description
RES 8.35K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Weight :
2.012816mg
Resistance :
8.35kOhm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Pbfree Code :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD8351D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8351D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.35kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C