RN731JTTD8351D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8351D100
Description
RES 8.35K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
8.35kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD8351D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8351D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.35kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C