RN731JTTD8351D10
Mfr.Part #
RN731JTTD8351D10
Description
RES 8.35K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Working Voltage :
75V
Resistance :
8.35kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W