RN731JTTD8351B05
Mfr.Part #
RN731JTTD8351B05
Description
RES 8.35K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
8.35kOhm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD8351B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8351B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.35kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C