RN731JTTD8351A10
Mfr.Part #
RN731JTTD8351A10
Description
RES 8.35K OHM 0.05% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
8.35kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
RN731JTTD8351A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8351A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.35kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C