RN731JTTD8350F50
Mfr.Part #
RN731JTTD8350F50
Description
RES 835 OHM 1% 1/16W 0603
2
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Moisture Resistant
Height :
450μm
Resistance :
835Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD8350F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8350F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 835Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C