RN731JTTD8350F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8350F100
Description
RES 835 OHM 1% 1/16W 0603
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
RN73
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Resistance :
835Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD8350F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8350F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 835Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C