RN731JTTD8350D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8350D25
Description
RES 835 OHM 0.5% 1/16W 0603
e3
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Resistance :
835Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD8350D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8350D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 835Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C