RN731JTTD8350D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8350D100
Description
RES 835 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
835Ohm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD8350D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8350D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 835Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C