RN731JTTD8350B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8350B50
Description
RES 835 OHM 0.1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
835Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Datasheets
RN731JTTD8350B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8350B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 835Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C