RN731JTTD82R5F50
Mfr.Part #
RN731JTTD82R5F50
Description
RES 82.5 OHM 1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
e3
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
82.5Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD82R5F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD82R5F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C