RN731JTTD82R5F25
Mfr.Part #
RN731JTTD82R5F25
Description
RES 82.5 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
82.5Ohm
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
e3
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
yes
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD82R5F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD82R5F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C