RN731JTTD82R5F100
Mfr.Part #
RN731JTTD82R5F100
Description
RES 82.5 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
82.5Ohm
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD82R5F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD82R5F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C