RN731JTTD82R5D25
Mfr.Part #
RN731JTTD82R5D25
Description
RES 82.5 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
82.5Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD82R5D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD82R5D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C