RN731JTTD82R5B50
Mfr.Part #
RN731JTTD82R5B50
Description
RES 82.5 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
82.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD82R5B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD82R5B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C