RN731JTTD82R5B25
Mfr.Part #
RN731JTTD82R5B25
Description
RES 82.5 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
82.5Ohm
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Resistant
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD82R5B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD82R5B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C