RN731JTTD82R0F50
Mfr.Part #
RN731JTTD82R0F50
Description
RES 82 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
82Ohm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD82R0F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD82R0F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C