RN731JTTD82R0F25
Mfr.Part #
RN731JTTD82R0F25
Description
RES 82 OHM 1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Resistance :
82Ohm
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD82R0F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD82R0F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C