RN731JTTD82R0D25
Mfr.Part #
RN731JTTD82R0D25
Description
RES 82 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
82Ohm
Datasheets
RN731JTTD82R0D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD82R0D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C