RN731JTTD82R0C25
Mfr.Part #
RN731JTTD82R0C25
Description
RES 82 OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
82Ohm
Height :
450μm
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Series :
RN73
Lead Free :
Lead Free
2
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD82R0C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD82R0C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C