RN731JTTD82R0B50
Mfr.Part #
RN731JTTD82R0B50
Description
RES 82 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Resistance :
82Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD82R0B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD82R0B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C