RN731JTTD82R0B25
Mfr.Part #
RN731JTTD82R0B25
Description
RES 82 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
Power Rating :
63mW
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Resistance :
82Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD82R0B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD82R0B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C