RN731JTTD8252F50
Mfr.Part #
RN731JTTD8252F50
Description
RES 82.5K OHM 1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
2
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
82.5kOhm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD8252F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8252F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C