RN731JTTD8252F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8252F25
Description
RES 82.5K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
82.5kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W