RN731JTTD8252C50
Mfr.Part #
RN731JTTD8252C50
Description
RES 82.5K OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
82.5kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD8252C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8252C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C