RN731JTTD8252C25
Mfr.Part #
RN731JTTD8252C25
Description
RES 82.5K OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
82.5kOhm
ECCN Code :
EAR99
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD8252C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8252C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C