RN731JTTD8252B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8252B25
Description
RES 82.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
82.5kOhms
Datasheets
RN731JTTD8252B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8252B25
RN73 Series, Thin Film, 82.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C