RN731JTTD8251F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8251F25
Description
RES 8.25K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
8.25kOhm
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD8251F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8251F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.25kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C