RN731JTTD8251D25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD8251D25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 8.25K OHM 0.5% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Series :
RN73
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C