RN731JTTD8251D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8251D100
Description
RES 8.25K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
8.25kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm